Wszystko o chodziku inwalidzkim
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Wszystko o chodziku inwalidzkim

Czym jest chodzik inwalidzki?

Chodzik inwalidzki pomaga w chodzeniu. Pomaga zachować niezależność w przypadku problemów z poruszaniem się. Chodzików inwalidzkich używają głównie osoby, którym zdarzył się upadek, lub osoby, które zauważają zaburzenia równowagi i potrzebują pomocy w chodzeniu.

Czy chodzik inwalidzki jest refundowany z ubezpieczenia?

Dawniej chodziki inwalidzkie były refundowane z ubezpieczenia zdrowotnego, ale teraz tak nie jest. Chodziki są dostępne w różnych cenach, od podstawowego modelu za sześćdziesiąt euro do bardzo rozbudowanej wersji za tysiąc euro. Ponieważ chodzik inwalidzki nie jest już refundowany, zalecamy wybór takiego chodzika, który będzie dobry dla Ciebie i dla Twojego portfela.

Czy zamierzasz używać chodzika w pomieszczeniach, czy na zewnątrz?

Chodzika zwykle używa się w pomieszczeniach. Kupując konkretny chodzik inwalidzki do użytku w pomieszczeniach lub na zewnątrz, należy pamiętać o pewnych kwestiach, takich jak:

Czy na chodziku można siedzieć?

Na niektórych chodzikach inwalidzkich można usiąść. Między podłokietnikami znajduje się siedzisko, na którym można usiąść, aby odpocząć na dłuższych trasach. Inne modele mają koszyk na drobiazgi.

Transportowanie przedmiotów

Jeśli planujesz używać chodzika inwalidzkiego na zakupy spożywcze, potrzebujesz takiego, którym można transportować przedmioty. Zwykle taki chodzik inwalidzki nie ma siedzenia, ale ma kosz do przewożenia np. artykułów spożywczych.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter