Wskazówki dotyczące zakupu fotela gamingowego
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Wskazówki dotyczące zakupu fotela gamingowego

W końcu prawidłowa pozycja: koniec z bólem pleców i bólem ramion podczas długiego grania. Kupując fotel gamingowy, zrobisz sobie wielką przysługę! Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Asortyment foteli gamingowych jest obecnie bardzo duży, dlatego w pełni zrozumiałe jest, jeśli wybór trochę Cię przytłacza. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci przy zakupie fotela gamingowego.

Jaki masz budżet?

Jasne, jeśli zamierzasz kupić fotel gamingowy, chcesz mieć taki, który będzie świetnie i luksusowo wyglądał. Ale co na to Twoje konto bankowe? Fotele gamingowe są dostępne w różnych przedziałach cenowych i jakościowych. W naszym asortymencie znajdziesz krzesła gamingowe o najlepszym stosunku ceny do jakości. Krzesło gamingowe to niemały wydatek. Jeśli na nim zaoszczędzisz, może okazać się słabej jakości. A przecież fotel gamingowy ma służyć przez wiele lat, nie wymagając konserwacji.

Wygląd

Najważniejsze jest to, aby krzesło gamingowe było bardzo wygodne. Ale musi też dobrze wyglądać. Jedno z naszych fantastycznych krzeseł gamingowych będzie wyglądać świetnie w Twoim pokoju! Znajomi będą Ci zazdrościć, widząc Cię w ergonomicznym fotelu gamingowym, który tak wspaniale się prezentuje! Nasze krzesła gamingowe są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Możesz wybrać wersję czarno-szarą, która wygląda bardziej szykownie, albo na przykład bardziej sportową kombinację czerwono-czarną.

Wygoda

Dzięki ergonomicznej konstrukcji fotela gamingowego z funkcją odchylania i regulowanymi podłokietnikami będziesz siedzieć wygodnie i prawidłowo podczas długich sesji grania. Krzesło gamingowe ma wysokość regulowaną w zakresie od 43 do 51 cm za pomocą systemu ze sprężyną gazową. Fotele gamingowe z naszego asortymentu są zatem najbardziej odpowiednie dla osób o wzroście co najmniej 165 cm. Za pomocą przycisku na spodzie siedziska można regulować opór mechanizmu odchylania.

Funkcja odchylania zapewnia Ci ruch się podczas siedzenia. Stymuluje to krążenie krwi, a tym samym dopływ tlenu do mózgu. Dzięki temu możesz lepiej się skupić podczas długiej sesji gry. Opór odchylania jest ustawiony prawidłowo, jeśli krzesło odchyla się do tyłu, gdy spuścisz luźno ręce, a powraca do przodu, gdy znowu poruszysz rękami. Oparcie można odchylić do 150 stopni, co jest porównywalnie do pozycji leżącej. Tapicerowane podłokietniki mają regulowaną wysokość i można je obracać w lewo i w prawo oraz przesuwać do przodu i do tyłu. Krzesło gamingowe ma także zdejmowaną poduszkę pod plecy i szyję.

Regulowana wysokość

Krzesła gamingowe mają zawsze regulowaną wysokość, ale wiele z nich ma różne ustawienia wysokości. Dlatego bardzo ważne jest ustalenie, czy wysokości, jakie można ustawić, pasują do Twojego wzrostu. Kiedy siedzisz ze stopami na podłodze, nogi muszą być ustawione pod kątem 90°.

Sprawdź maksymalne obciążenie fotela gamingowego

Nie każdy fotel gamingowy ma takie samo maksymalne obciążenie. Zbyt duże obciążenie krzesła może wpłynąć negatywnie na sprężynę gazową i krzesło może się złamać. Wszystkie nasze krzesła gamingowe mają maksymalne obciążenie 150 kg.

Czy krzesło gamingowe zmieści się pod Twoim biurkiem?

Może się wydawać, że to nieistotny detal, ale bardzo ważne sprawdzenie, czy fotel gamingowy zmieści się pod biurkiem. Zwłaszcza, gdy grasz z klawiaturą i myszą, niezwykle ważna jest prosta pozycja siedząca. Dlatego zawsze upewnij się, że podłokietniki krzesła mieszczą się pod biurkiem, gdy ustawiona jest odpowiednia wysokość siedziska. Do swojej preferowanej wysokości siedziska dodaj wysokość podłokietników. Następnie zmierz wysokość od podłogi do spodu blatu biurka. W ten sposób dowiesz się, czy krzesło gamingowe zmieści się pod Twoim biurkiem.

Jakość

Jeśli przyjrzysz się jakości krzeseł gamingowych, zauważysz, że istnieją duże różnice. Zakup tańszej wersji może się wydawać kuszący, ale często takie krzesła są wykonane z słabych tworzyw sztucznych i słabej jakości sztucznej skóry. Nie pomoże Ci w osiągnięciu najwyższego poziomu gry. Wszystkie nasze krzesła gamingowe są wykonane z chromu i tapicerowane skórą poliuretanową. Gwarantujemy najlepszą cenę za najlepszą jakość. Po przeczytaniu tych wszystkich wskazówek nie jest niespodzianką, że wszystkie Twoje wątpliwości zostały rozwiane. Podobrace oferuje wiele różnych krzeseł gamingowych o różnych konstrukcjach i kolorach. Nie czekaj dłużej i znów zacznij cieszyć się grą!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter