Utrzymanie stołu do masażu
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Utrzymanie stołu do masażu

Jesteś posiadaczem nowego stołu do masażu? A może planujesz jego zakup? W takim razie musisz wiedzieć, jak najlepiej go utrzymywać. Chętnie udzielimy Ci wskazówek na naszym blogu.

Utrzymanie tapicerki

Stół do masażu najlepiej jest czyścić wilgotną szmatką. Nie uszkodzi to jego tapicerki. Niektóre środki czyszczące mogą uszkodzić tapicerkę, powodując szybsze niż zwykle zużycie stołu do masażu. W większości przypadków najlepiej jest użyć specjalnego środka czyszczącego. Możesz go kupić w różnych sklepach internetowych. Kilka razy spryskaj stół do masażu, a następnie wytrzyj ręcznikiem papierowym. Dodatkowo stół można czyścić zielonym mydłem. Nie używaj go jednak zbyt dużo, aby uniknąć nieoczekiwanych uszkodzeń. Możesz również użyć do tego wilgotnej szmatki. To dwa najlepsze sposoby czyszczenia stołu do masażu.

Utrzymanie ramy

Masz aluminiowy stół do masażu? W takim razie naprawdę nie musisz się martwić. Nie trzeba czyścić ramy. Posiadasz drewniany stół do masażu? W takim razie zwróć szczególną uwagę na następujące punkty. Od czasu do czasu sprawdzaj śruby i zawiasy. Jest to szczególnie ważne w przypadku składanego stołu do masażu. Jeśli nogi stołu zaczną wykazywać ślady zużycia, możesz użyć orzecha włoskiego. Tak, orzecha! Tłuszcze zawarte w orzechach włoskich zapewniają dobre utrzymanie drewnianych nóg stołu.

Dlaczego to takie ważne?

Konserwacja stołu do masażu jest niezwykle ważna. Przede wszystkim należy usuwać z niego bakterie, aby nie zarazić pacjentów. Ponadto zadbany stół do masażu służy znacznie dłużej. Dzięki temu możesz używać swojego stołu do masażu przez długi czas!

Skrzypienie

Czasami zdarza się, że stół do masażu tu i ówdzie trochę skrzypi. Nie wynika to jednak z nieprawidłowego utrzymania. Wręcz przeciwnie, często jest to spowodowane przez śruby. Sprawdź, czy nadal są mocno dokręcone. W niektórych przypadkach należy je nasmarować cienką warstwą oleju. Może to być np. WD-40. Uwaga! Nie używaj detergentu silikonowego do drewnianych stołów do masażu.

Korzyści

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter