Porady dotyczące konserwacji wkładek do butów
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Porady dotyczące konserwacji wkładek do butów

Miliony ludzi na całym świecie noszą wkładki do butów. Pomagają one przy różnych dolegliwościach stóp, takich jak zapalenie rozcięgna podeszwowego, płaskostopie i zapadnięte stopy. Są też pomocne przy wielu dyscyplinach sportowych, takich jak bieganie, kręgle, siatkówka, fitness i aerobik. Bardzo ważne jest dbanie o wkładki do butów i utrzymywanie ich w czystości. Poniżej podajemy kilka porad, które pozwolą Ci cieszyć się wkładkami do butów bardzo długo.

Jak czyścić wkładki do butów?

Czyszczenie wkładek do butów ma zasadnicze znaczenie dla ich trwałości. Niestety wkładki nie nadają się do prania w pralce i trzeba je czyścić ręcznie. Najlepiej myć je ściereczką zanurzoną w ciepłej wodzie z dodatkiem sody lub odrobiną octu.Wyeliminuje to nieprzyjemne zapachy, które tworzą się we wkładkach. W żadnym wypadku nie używaj mydła! Mydło tylko pogarsza zapachy. Nie mocz wkładek. Jeśli tak się stanie, wysusz je w sposób naturalny i nie umieszczać bezpośrednio na źródle ciepła. Takie postępowanie spowodowałoby nieodwracalne uszkodzenie wkładek.

Porady dotyczące usuwania nieprzyjemnych zapachów

Oczywiście chcesz, aby Twoje wkładki do butów wytrzymały jak najdłużej bez nieprzyjemnych zapachów. Jeśli używasz wkładek przez długi czas, jest bardziej prawdopodobne, że w końcu pojawią się nieprzyjemne zapachy. Poniżej podajemy kilka bardzo prostych sposobów ich zwalczania.

Herbata

Herbata to nie tylko pyszny napój. Pochłania również wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Przed pójściem spać włóż do butów kilka świeżych torebek herbaty. Rano Twoje buty będą pachnieć świeżo!

Kawa

To samo dotyczy kawy. Kawa działa neutralizująco. Na noc włóż do butów saszetkę z kawą, aby do rana pozbyć się nieprzyjemnych zapachów!Możesz również napełnić filtr do kawy niewielką ilością detergentu. To również sprawia, że nieprzyjemne zapachy znikają!

Soda

Soda znana jest z działania neutralizującego. Możesz więc włożyć na noc do butów również sodę. Najlepiej włóż ją w rajstopach lub cienkich skarpetkach. W ten sposób unikniesz uciążliwego luźnego proszku w butach. Na koniec jeszcze jedna porada: codziennie wyjmuj wkładki z butów, aby zadbać o ich wentylację. Dzięki temu dłużej zachowają świeżość i trwałość!

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter