Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie ortezy na kolano
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie ortezy na kolano?

Interesuje Cię, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ortezy na kolano? Poniżej przedstawiamy sześć najważniejszych punktów:

Stabilizator z tkaniny

  1. Czy stabilizator jest wykonany z naturalnych materiałów? Czy jego skład jest prawidłowy?
  2. Sprawdź kształt stabilizatora.Jeśli jest cylindryczny, można założyć, że dopasowanie nie będzie optymalne podczas ćwiczeń i stabilizator może opaść.
  3. Tkanina musi być przewiewna. Jeśli wydmuchnięte powietrze przechodzi przez materiał, oznacza to, że stabilizator odprowadza wilgoć.

Stabilizator sportowy

  1. Wybrany rodzaj ortezy na kolano musi być odpowiedni do Twoich dolegliwości. W przypadku stawu kolanowego istnieje wiele różnych ortez i stabilizatorów, które są odpowiednie do wielu różnych przypadłości. Jeśli cierpisz na niestabilność, mamy specjalne ortezy z żelową poduszką na rzepkę, która przytrzymuje rzepkę w miejscu.
  2. Komfort: orteza musi być komfortowa i nie może podrażniać skóry. Jeśli zacznie Cię drażnić, zdejmiesz ją szybciej i nie przyniesie efektów w procesie gojenia.
  3. Właściwe odprowadzanie wilgoci: jeśli uprawiasz intensywny sport, bardzo ważne jest prawidłowe odprowadzanie wilgoci. W przeciwnym razie stabilizator szybko stanie się niewygodny, ponieważ zgromadzi się nim cała wilgoć.

Masz pytania dotyczące zakupu stabilizatora kolana? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem pomocy za pośrednictwem czatu, telefonu i poczty e-mail.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter