Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie chodzika inwalidzkiego
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie chodzika inwalidzkiego?

Przy zakupie chodzika inwalidzkiego należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy: od kółek po wysokość uchwytów. Idealny chodzik inwalidzki powinien spełniać różne kryteria. Na tym blogu wymieniamy szereg rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie chodzika.

Chodzik inwalidzki z siedziskiem

Na rynku dostępne są różne rodzaje chodzików inwalidzkich. Niektóre mają siedzisko, a inne kosz. Przy wyborze chodzika inwalidzkiego z siedziskiem ważna jest między innymi wysokość tego siedziska. Nie może ono być ustawione zbyt nisko, aby można było łatwo wstać. Ważne jest również, abyś cały czas mieć stopy na podłożu. Gdy siedzisz, stopy powinny zawsze stać płasko na podłodze.

Do pomieszczeń lub na zewnątrz

Chodzika inwalidzkiego do pomieszczeń nie jest łatwo używać na zewnątrz. Ma to wiele powodów. Koła chodzika inwalidzkiego do użytku na zewnątrz mają ten sam rozmiar, co koła chodzika do pomieszczeń. Celem jest jazda na różnych nawierzchniach z mniejszym wysiłkiem. Ponadto chodzik przeznaczony na zewnątrz można łatwo złożyć, aby zabrać go do samochodu, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Większość chodzików do pomieszczeń nie jest składanych, ponieważ nie jest to konieczne.

Lekki chodzik inwalidzki

Większość oferowanych obecnie chodzików jest lekka. Oznacza to, że waga chodzika wynosi od 4,5 kg do 9 kg. Wcześniej było to około 15 kg. Nie dotyczy to już większości chodzików inwalidzkich, ale nadal ważne jest sprawdzenie wagi przed zakupem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Lekkie chodziki inwalidzkie są znacznie łatwiejsze w użyciu.

Transportowanie przedmiotów

W sprzedaży są też chodziki inwalidzkie, które zamiast siedziska mają kosz. Dzięki temu osoba mająca trudności z chodzeniem może transportować rzeczy. W ten sposób dłużej zachowa niezależność i może nadal robić samodzielnie zakupy.

W razie wątpliwości zrób to

Nie czytasz tego bloga bez powodu. Prawdopodobnie masz trudności z chodzeniem bez chodzika inwalidzkiego lub nie wiesz, czy będzie on dla Ciebie odpowiedni. Osobom zastanawiającym się nad chodzikiem inwalidzkim zawsze mówimy: „W razie wątpliwości zrób to”. Zakup chodzika inwalidzkiego nie jest krokiem wstecz w Twoim życiu, lecz raczej krokiem naprzód. Z chodzikiem możesz bez problemu znowu chodzić, zarówno na zewnątrz, jak i po domu.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter