Jak zakładać ortezę na nadgarstek
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak zakładać ortezę na nadgarstek?

Wygląda to wprawdzie łatwo, ale jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, jeśli chodzi o zakładanie ortezy na nadgarstek. Prawidłowe założenie ortezy ma duży wpływ na jej skuteczność. Podobrace da Ci najlepsze porady dotyczące zakładania ortezy na nadgarstek.

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakładania?

1. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Dlatego kupując ortezę, upewnij się, że wybierzesz odpowiedni rozmiar. Nie zgaduj, jaki rozmiar będzie dobry, ale najlepiej przymierz ortezę.

2. Przed założeniem ortezy zwróć uwagę na kształt i cechy produktu. Zapobiegnie to odwrotnemu złożeniu ortezy.

3. Podczas zakładania zegnij staw (jeśli to możliwe). Następnie wyprostuj staw i jeszcze bardziej dociągnij ortezę, co pomoże w ustaleniu prawidłowej pozycji.

4. Upewnij się, że paski na rzepy (jeśli są) są odpięte.

Dlaczego prawidłowe założenie ortezy na nadgarstek jest tak ważne?

Noszenie ortezy nie może nigdy powodować bólu ani drętwienia. W większości przypadków orteza jest dopasowana do anatomicznych kształtów stawu. Jeśli nie zostanie założona prawidłowo, przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

Masz dodatkowe pytania dotyczące stosowania ortezy na nadgarstek? Nasz zespół chętnie udzieli Ci profesjonalnej porady za pośrednictwem czatu, telefonu lub e-maila.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter