Jak zakładać ortezę na kolano
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak zakładać ortezę na kolano?

Potrzebujesz ortezy na kolano? Jeśli tak, przyda Ci się wiedza, jak działa orteza na kolano i jak ją nosić. Poniżej zamieściliśmy podsumowanie przydatnych informacji.

Rozmiar

Stopień stabilizacji, jaki zapewnia orteza, określa się poprzez wybór odpowiedniego rozmiaru, dopasowanie i założenie jej we właściwy sposób. W instrukcji obsługi zawsze opisany jest sposób zakładania. Pamiętaj, że orteza nigdy nie może powodować bólu ani drętwienia.

Ważne instrukcje:

  1. Przed założeniem ortezy na kolano zwróć uwagę na jej kształt i właściwości. W ten sposób nie założysz jej na odwrót.
  2. Jeśli orteza ma pętelki do zakładania, użyj ich.
  3. Załóż ortezę na lekko ugięte kolano, co pozwoli Ci określić najlepszą pozycję. Następnie przy wyprostowanym kolanie zaciśnij nieco ortezę dla własnego komfortu.
  4. Jeśli orteza ma paski na rzepy, poluzuj je przed założeniem.

Dlaczego prawidłowe założenie ortezy ma kolano jest tak ważne

Orteza jest dostosowana do anatomicznego kształtu danego stawu. Ponadto szyny, fiszbiny i podkładki żelowe muszą być umieszczone w określonej pozycji, aby zapewniały odpowiednie podparcie. Dlatego najlepiej poświęcić czas i poćwiczyć kilka razy, może nawet razem z kimś. Masz pytania dotyczące prawidłowego zakładania ortezy na kolano? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem pomocy za pośrednictwem czatu, telefonu i poczty e-mail.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter