Jak zakładać gorset ortopedyczny
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak zakładać gorset ortopedyczny?

Wygląda to łatwo, ale jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakładania gorsetu ortopedycznego.Prawidłowe założenie gorsetu ortopedycznego ma duży wpływ na jego skuteczność. Wymieniliśmy poniżej najważniejsze punkty.

Na co zwrócić uwagę podczas zakładania?

  1. Przede wszystkim ważny jest odpowiedni rozmiar. Dlatego przed zamówieniem gorsetu koniecznie dobierz odpowiedni rozmiar. Instrukcje dotyczące mierzenia znajdziesz na dole strony produktu.
  2. Przed założeniem gorsetu ortopedycznego przyjrzyj się dokładnie jego kształtowi i cechom. Zapobiegnie to założeniu gorsetu ortopedycznego na odwrót.
  3. Załóż gorset ortopedyczny, stojąc w rozluźnionej, naturalnej pozycji. Jest to najlepszy sposób na określenie dobrego dopasowania. W wielu przypadkach gorset będzie pasować po pierwszej próbie.
  4. Przed założeniem i dopasowaniem gorsetu do swoich preferencji upewnij się, że wszystkie paski na rzepy (jeśli ma je gorset) są poluzowane.

Dlaczego prawidłowe założenie gorsetu ortopedycznego jest tak ważne?

Noszenie gorsetu nie może nigdy powodować bólu ani drętwienia. Wiele aparatów ortopedycznych jest dopasowanych do anatomicznych kształtów ludzkiego ciała. Jeśli więc nieprawidłowo założysz gorset ortopedyczny, przyniesie on efekt odwrotny do zamierzonego.

Masz pytania dotyczące zakupu lub zakładania gorsetu ortopedycznego? Nie wahaj się skontaktować z nami za pośrednictwem czatu, telefonu lub e-maila. Nasz zespół z przyjemnością Ci pomoże.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter