Jak działa gorset ortopedyczny?
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak działa gorset ortopedyczny?

Rozważasz zakup gorsetu ortopedycznego? W takim razie przyda Ci się wiedza, jakie są efekty noszenia gorsetu ortopedycznego i jak najlepiej go używać. Podobrace chętnie Ci to wyjaśni.

Czym jest gorset ortopedyczny?

Na początek warto wiedzieć, czym jest gorset ortopedyczny. Gorset ortopedyczny to aparat, który możesz nosić na całych plecach, od barków aż do wysokości tuż nad pośladkami. Istnieje kilka powodów, dla których warto nosić gorset ortopedyczny. Należą do nich ból/obrzęk, niestabilność lub rekonwalescencja po poważnej operacji.

Jaka jest funkcja gorsetu ortopedycznego?

W wielu przypadkach gorset powoduje, że ból nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Jego funkcja jest taka sama, jak prawie każdej ortezy. Gorset ortopedyczny zapewnia zewnętrzny ucisk i wsparcie pleców. Inną nazwą ucisku zewnętrznego jest kompresja. Gorset kompresyjny to najczęstszy rodzaj gorsetu. Noszenie gorsetu kompresyjnego wspiera jednocześnie różne stawy i mięśnie. Gorset może być użytecznym i prostym sposobem zmniejszenia Twoich dolegliwości. Czasami nie wszystkie dolegliwości znikną natychmiast, ale na szczęście w większości przypadków tak się właśnie dzieje.

Czy masz dodatkowe pytania dotyczące działania gorsetu ortopedycznego? Nie wahaj się skontaktować z nami za pośrednictwem czatu, telefonu lub e-maila. Nasz zespół z przyjemnością Ci pomoże.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter