Jak długo muszę nosić ortezę na nadgarstek
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak długo muszę nosić ortezę na nadgarstek?

To, jak długo trzeba nosić ortezę na nadgarstek, zależy od powagi dolegliwości, jednak oczywiście trzeba też wiedzieć, jaki okres jest zalecany. Nie należy nosić ortezy przez zbyt krótki czas. Poniżej znajdziesz nasze odpowiedzi na to pytanie.

Uraz

W przypadku urazu zawsze radzimy nosić ortezę do czasu wyleczenia. Jeśli przestaniesz nosić ortezę, podczas gdy uraz jest jeszcze niewyleczony, istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu lub niecałkowitego zagojenia.

Przewlekłe dolegliwości

Jeśli cierpisz na przewlekłe dolegliwości, najlepiej jest jak najwięcej nosić ortezę na nadgarstek podczas wykonywania codziennych czynności. Nie musisz nosić ortezy bez przerwy przez całą dobę, ale zaleca się noszenie jej podczas większości czynności. Zdecyduj samodzielnie, jakie czynności będziesz wykonywać w ortezie.

Noszenie ortezy na nadgarstek w nocy

Prawie wszystkie nasze ortezy na nadgarstek należy nosić w ciągu dnia. Zawsze zalecamy zdejmowanie ortezy na noc, aby zapewnić nadgarstkowi odpoczynek. Istnieją jednak ortezy, które można nosić w dzień i w nocy. Są to na przykład ortezy na kciuk i nadgarstek. Taką ortezę zakłada się na noc, aby zapobiec niewłaściwym ruchom podczas snu, na przykład w przypadku zespołu cieśni nadgarstka. Są również ortezy na nadgarstek, które należy nosić tylko w nocy.

Jakie są efekty noszenia ortezy na nadgarstek? Nasz zespół służy fachową poradą za pośrednictwem czatu, telefonu oraz e-maila.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter