Jak długo muszę nosić ortezę na kolano
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak długo muszę nosić ortezę na kolano?

To, jak długo trzeba nosić ortezę na kolano, zależy od powagi dolegliwości. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak długo i kiedy nosić stabilizator kolana. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Urazy

Jeśli cierpisz na uraz stawu kolanowego, często używasz stabilizatora kolana. Takim urazem może być na przykład zerwanie lub nadmierne naciągnięcie więzadła krzyżowego, zapalenie kaletki, przeciążenie kolana lub jego niestabilność. Stabilizator kolana zapewnia ucisk stawu i mięśni, stabilizując w ten sposób kolano. Dzięki temu odczuwasz mniejszy ból i zwiększa się Twoja mobilność. Stabilizator nosi się głównie podczas ćwiczeń, ale jeśli masz za sobą poważny uraz, możesz go nosić również w ciągu dnia i podczas snu.

Przewlekłe dolegliwości

W przypadku przewlekłych dolegliwości bardzo ważne jest noszenie stabilizatora kolana podczas jak największej liczby codziennych czynności. Nie musisz nosić go przez cały dzień, ale zalecane jest noszenie stabilizatora podczas większości codziennych czynności.

Stabilizator sportowy

To, jak długo trzeba stabilizator sportowy, zależy od powagi kontuzji. W pierwszej fazie rekonwalescencji zaleca się noszenie stabilizatora sportowego w ciągu dnia. Gdy tylko zaczniesz zauważać, że ból się zmniejsza, musisz skrócić czas noszenia stabilizatora sportowego. Aby zapobiec nawrotom kontuzji, zaleca się noszenie stabilizatora podczas ćwiczeń. Stabilizator sportowy zwykle ma trwałość do półtora roku. Po tym okresie stopień stabilizacji maleje i wzrasta ryzyko doznania nowej kontuzji. Podobrace ma odpowiednią ortezę lub stabilizator na każdą kontuzję. Masz pytania dotyczące czasu noszenia stabilizatora kolana? Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem specjalistów za pośrednictwem czatu, telefonu i poczty elektronicznej.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter