Jak długo muszę nosić gorset ortopedyczny
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Jak długo muszę nosić gorset ortopedyczny?

Czas noszenia gorsetu ortopedycznego zależy wyłącznie od powagi dolegliwości. Zawsze warto jednak wiedzieć, jak długo i kiedy najlepiej nosić gorset ortopedyczny. Nigdy nie zaleca się noszenia gorsetu ortopedycznego przez zbyt krótki okres czasu. Podobrace ma odpowiedź na Twoje pytania.

Uraz

W przypadku urazu najczęstszą radą jest noszenie gorsetu do czasu całkowitego wyleczenia. Jeśli będziesz nosić gorset ortopedyczny zbyt krótko, uraz może szybko powrócić lub nie zostać całkowicie wyleczony.

Przewlekłe dolegliwości

Jeśli cierpisz na przewlekły ból pleców, zaleca się noszenie gorsetu ortopedycznego podczas jak największej liczby codziennych czynności. Nie należy nosić gorsetu ortopedycznego przez 24 godziny na dobę, ale warto to robić podczas jak największej liczby czynności. Najlepiej zdecyduj samodzielnie, kiedy będziesz nosić gorset.

Czy mogę nosić gorset ortopedyczny w nocy?

Prawie wszystkie gorsety ortopedyczne należy nosić tylko w ciągu dnia. Nie zaleca się noszenia gorsetu ortopedycznego w nocy. Najlepiej zapewnić plecom odpoczynek i dbać o aktywność ich mięśni. Istnieją gorsety, które można zakładać na noc, ale nie dotyczy to gorsetów ortopedycznych z naszego asortymentu.

Czy masz dodatkowe pytania dotyczące czasu noszenia gorsetu ortopedycznego? Nie wahaj się skontaktować z nami za pośrednictwem czatu, telefonu lub e-maila. Nasz zespół z przyjemnością Ci pomoże.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter