Co warto wiedzieć przed zakupem balkonika kroczącego
Powrót do blogówNapisane na: 2023-04-07

Co warto wiedzieć przed zakupem balkonika kroczącego

Chodzenie sprawia Ci ostatnio trudności? A może masz mniej siły w nogach i stopach? W takim razie być może jest to odpowiedni moment na zakup balkonika. Co warto wiedzieć przed zakupem balkonika? Podobrace wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zakupisz jeden z naszych balkoników.

Czym jest balkonik kroczący?

To bardzo prosty przyrząd. Balkonik kroczący to nic innego jak metalowa rama z czterema nogami. Jest stabilny i zapewnia wsparcie podczas chodzenia.

Kiedy stosować balkonik kroczący?

Jeśli zauważysz, że masz coraz mniej siły w nogach lub stopach albo pogarsza się Twoja koordynacja ruchów – czas na balkonik kroczący. Balkonik kroczący zapewni Ci wsparcie i stabilność. Balkoniki stanowią dodatkowe wsparcie dla osób bardziej narażonych na upadki. Balkonik kroczący jest idealny na krótsze dystanse, takie jak chodzenie po domu i wokół niego.

Jak stosować balkonik kroczący?

Stań za balkonikiem i chwyć uchwyty obiema rękami. Podnieś balkonik obiema rękami i postaw go o krok przed sobą. Zrób krok do przodu, stawiając najpierw swoją słabszą nogę, a potem tę mocniejszą. Uważaj, aby nie stawać zbyt blisko balkonika. Gdy staniesz, powtórz te czynności. Chcesz usiąść, wspierając się na balkoniku? Stań przy krześle, dotykając go tyłem nóg, mając przed sobą balkonik kroczący. Połóż ręce na podłokietnikach, pochyl się do przodu i ostrożnie usiądź. Chcesz wstać? Ustaw balkonik przed krzesłem. Chwyć obiema rękami jego uchwyty i ostrożnie się podnieś.

Jak dbać o balkonik kroczący?

Balkonik kroczący nie wymaga konserwacji i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Możesz utrzymać go w czystości, wycierając go wilgotną szmatką. Nie używaj ściernych ani szorujących gąbek.

Przydatne porady

Po przeczytaniu tych przydatnych wskazówek nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić jeden z naszych balkoników kroczących. Podobrace ma w ofercie różne rodzaje balkoników. Wszystkie są lekkie i łatwe do złożenia. Wysokość balkonika można łatwo regulować. Antypoślizgowe podkładki zapewniają doskonałą przyczepność, a rozmiar balkonika umożliwia ustawienie go nad toaletą. Dzięki naszemu asortymentowi balkoników masz pewność, że znowu możesz poruszać w bezpieczny i wygodny sposób.

Polecane produkty
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitter