Potrzebujesz profesjonalnej porady?
CZATUJ!

MENU

Fizjoterapia, terapia manualna, podoposturalna i podologia sportowa

 

fysiotherapie praktijk volendamfysiotherapie praktijk volendam

W dwóch przychodniach w Volendam Rob Duin i współpracujący z nim fizjoterapeuci od ponad 35 lat leczą osoby cierpiące na różne dolegliwości fizyczne. Rob Duin został fizjoterapeutą sportowym w 1978 roku, a terapeutą manualnym w 1984 roku. W 1987 roku ukończył studia terapii podoposturalnej, a następnie studia terapii podologicznej w sporcie w 1997 roku. Oprócz fizjoterapii i terapii manualnej w obu przychodniach wprowadzono nową specjalizację podoposturalną. Rob Duin jest fizjoterapeutą sportowym od ponad 35 lat, a w ostatnich latach był związany z wielokrotnym mistrzem kraju HV Volendam jako szef zespołu medycznego. Ponadto obie przychodnie w Volendam są powiązane ze Stowarzyszeniem Omni Podo.  

 

Wszystkie nasze produkty zostały gruntownie przetestowane i wyselekcjonowane przez specjalistów! Zawsze najlepszy stosunek ceny do jakości!

 

Wszystkie nasze produkty są dokładnie testowane w naszych przychodniach przez pacjentów i terapeutów, aby zagwarantować, że tylko najlepsze produkty znajdą się w naszej ofercie. Wybieramy produkty od szerokiej gamy dostawców i oferujemy tylko te, które najlepiej wypadły w testach. W Podobrace klienci, pacjenci i ich dolegliwości są zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego zawsze udzielamy wyjątkowo wysokich rabatów, aby móc zaoferować naszym klientom najlepszą cenę.


Czym jest terapia podposturalna?

 

Terapia podoposturalna opiera się na założeniu, że każde odchylenie pozycji stopy powoduje odchylenie w innych częściach ciała. I odwrotnie, każda wada postawy skutkuje zmianą pozycji stopy. Tego typu zmiany pozycji i postawy mogą prowadzić do różnych dolegliwości, w tym przewlekłych bólów kolan, bioder, pleców i karku. Zmian tych nie da się wykryć za pomocą rezonansu magnetycznego / echa ani prześwietlenia. 

Główną zaletą przychodni podoposturalnej posiadającej doświadczenie z różnych dyscyplin medycznych jest umiejętność leczenia każdej dolegliwości szyi, ramion, pleców, bioder, kolan i stóp wynikającej z funkcjonowania całego układu mięśniowo-szkieletowego. Przeprowadzając badanie podoposturalne, ocenia się, czy problemy z postawą mogą rozwiązać specjalnie dopasowane wkładki do butów.

 

Badania podoposturalne zawsze składają się z 3 etapów:

  • Rozmowa na temat dolegliwości
  • Badanie fizykalne, podczas którego dokładnie analizowane są wzajemne relacje
  • Szereg pomiarów: długości nóg, pozycji miednicy i krzywizny kręgosłupa


Na podstawie wyników terapeuta podoposturalny określ, jakie zmiany nacisku można osiągnąć za pomocą wkładek, ewentualnie w połączeniu z ćwiczeniami.

Nawigacja Strona główna Szukaj Koszyk