Potrzebujesz profesjonalnej porady?
CZATUJ!

MENU

Oferta kul

Szukasz kul, ponieważ masz złamaną nogę? W Podobrace znajdziesz różne kule, które pomogą Ci również w przypadku innych schorzeń. Potrzebujesz więcej informacji na temat kul łokciowych? Zapraszamy do przeczytania dalszych opisów, w których wszystko Ci wyjaśnimy. 

Czytaj więcej »

BEZPŁATNA KONSULTACJA?

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej porady dotyczącej Twojego urazu
CZATUJ EMAIL

Sortuj według:
4znalezione produkty
Czym dokładnie jest kula łokciowa?

Kula łokciowa to przyrząd pomagający w chodzeniu. Korzystanie z kuli łokciowej pomaga utrzymać równowagę i zmniejsza ryzyko upadku.

 

Czym są nasadki do kul?

Nasadka do kuli to gumowa osłona mocowana do spodu kuli. Nasadka zapewnia dodatkową ochronę, przyczepność i wsparcie. Guma umożliwia też o wiele bezpieczniejsze chodzenie po kafelkowanej podłodze. W większości supermarketów na podłodze znajdują się płytki. Nasadki na kule pozwalają na znacznie bezpieczniejsze chodzenie i poruszanie się, zapewniając swobodę ruchu. Możesz chodzić na krótkich dystansach, aby zachować mobilność. Krótko mówiąc, kula pomoże Ci zachować mobilność na wiele różnych sposobów w przypadku wielu różnych dolegliwości. 

 

Różne rodzaje kul

Istnieją dwa rodzaje kul łokciowych. Są kule łokciowe z otwartą obejmą łokciową i kule łokciowe z zamkniętą obejmą łokciową. W wersji otwartej element otaczający przedramię jest otwarty, a w wersji zamkniętej ta część jest zamknięta. 

 

Chodzenie z jedną lub dwiema kulami

Istnieje ogromna różnicę między chodzeniem z jedną a chodzeniem z dwiema kulami. Wyjaśnimy, jak chodzić z jedną lub dwiema kulami, aby jak najlepiej utrzymać równowagę.

 

Dwie kule

Aby jak najbezpieczniej chodzić o kulach, koniecznie trzeba najpierw poćwiczyć. Najlepiej z kimś w pobliżu, kto może Ci pomóc lub Cię złapać, jeśli stracisz równowagę. Aby chodzić o dwóch kulach, postaw obie kule jednocześnie z przodu, następnie z chorą nogą luźno zwisającą z tyłu postaw stabilną nogę między kulami. Następnie powtarzaj ten ruch. W ten sposób możesz chodzić. 

 

Jedna kula

Planujesz chodzić o jednej kuli? Jeśli tak, koniecznie noś kulę po tej stronie, po której nie masz żadnych dolegliwości. Robiąc krok, jednocześnie przesuwaj niestabilną nogę i kulę do przodu. Dzięki temu zachowasz równowagę podczas stawiania kroku do przodu, ponieważ możesz oprzeć swój ciężar na stabilnej nodze. 

Nawigacja Strona główna Szukaj Koszyk