Potrzebujesz profesjonalnej porady?
CZATUJ!

MENU

Bóle pleców

Od czterech na pięciu dorosłych ma problemy z plecami w starszym wieku. W większości przypadków jest to stan nieodwracalny. Poniżej przedstawiamy wybór najczęstszych bólów pleców i związanych z nimi rozwiązań.

 

 

Przeciążasz plecy?

Wiele problemów z plecami wynika z ich przeciążania. To, ile człowiek może podnieść, zależy od jego płci, wieku i kondycji fizycznej. Wiadomo jednak, że ciężka praca fizyczna niesie ze sobą ryzyko. Zbyt mało ruchu również powoduje ryzyko. Jeśli zbyt mało się ruszasz, Twoje plecy „rdzewieją”. Rozwiązaniem tego problemu jest zapewnienie im niezbędnej stabilności i wsparcia podczas dużego wysiłku. Podobrace oferuje najlepsze gorsety ortopedyczne oraz korektory, które pomogą Ci pozbyć się dolegliwości.

 

- TUTAJ znajdziesz nasz asortyment produktów dla pleców.

 

 

Dolegliwości pleców wynikające z wad postawy?

Nieprawidłowe chodzenie lub siedzenie prowadzi w końcu do dolegliwości pleców. Osoby o siedzącym trybie pracy są bardziej narażone na problemy z plecami. Nieprawidłowa pozycja siedząca powoduje nierównomierne obciążenie kręgosłupa, co może również prowadzić do problemów z plecami. Z tych wszystkich powodów Podobrace oferuje teraz najlepsze poduszki pod plecy i nie tylko. Poduszki te zapewnią Twoim plecom podparcie i stabilność podczas siedzenia, eliminując dolegliwości.

 

- Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć nasz asortyment poduszek i poduszek pod plecy.


PORADA! Mamy również w ofercie najlepsze korektory postawy, które natychmiast poprawiają Twoją postawę, zapobiegając garbieniu barków i pleców. Te aparaty korygujące są stosowane z dużym powodzeniem od lat, dlatego z przekonaniem je polecamy. 

 

- Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć nasze najlepsze korektory postawy.

 

 

Nadwaga?

Coraz większa otyłość społeczeństwa jest zagrożeniem dla zdrowia i przykuwa coraz większą uwagę mediów. Jedną z najczęstszych konsekwencji otyłości jest zwiększone ryzyko dolegliwości pleców, ponieważ każde 10 kg powyżej normalnej wagi powoduje dodatkowe 40 kg nacisku na krążki międzykręgowe. Skutkom otyłości można przeciwdziałać na wiele sposobów, na przykład poprzez ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców i mięśnie otaczające kręgosłup. Aby zapewnić plecom wsparcie i ochronę, której potrzebują, Podobrace oferuje teraz najlepszy wybór gorsetów ortopedycznych dostępnych na rynku. Wszystkie nasze gorsety ortopedyczne zostały gruntownie przetestowane przez naszych pacjentów i specjalistów i od lat są stosowane z dużym powodzeniem przy wszelkiego rodzaju dolegliwościach kręgosłupa.

 

- Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć nasze najlepsze gorsety.


 

Dolegliwości pleców z powodu urazu lub wypadku?

Wypadek samochodowy, uraz podczas nurkowania w płytkich wodach albo nagłe i nieoczekiwane ruchy podczas dużego wysiłku: oto tylko kilka sytuacji, w których można doznać nieprzyjemnego urazu pleców. Dlatego niezwykle ważne jest, aby podczas rehabilitacji plecy miały jak najlepsze podparcie, stabilność i ochronę. Podobrace oferuje teraz najlepsze gorsety ortopedyczne, zapewniające maksymalne wsparcie, stabilność i ochronę. Wszystkie nasze aparaty są od lat stosowane z dużym powodzeniem podczas rehabilitacji i zdecydowanie zmniejszą związany z nią ból. A ponieważ naszym najważniejszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, podzieliliśmy nasze gorsety i ortezy na 3 kategorie w zależności od poziomu ochrony. Poziom ochrony 1 (kolor zielony) oznacza podstawową ochronę i może być stosowany w przypadku drobnych dolegliwości pleców, poziom ochrony 2 (kolor pomarańczowy) oznacza zaawansowaną ochronę i może być stosowany w przypadku umiarkowanych dolegliwości pleców, poziom ochrony 3 (kolor czerwony) oznacza najwyższą ochronę i może być stosowany w przypadku poważnych dolegliwości pleców. W ten sposób zawsze masz do dyspozycji ortezę lub stabilizator najlepiej dopasowane do Twoich problemów. 

 

 

 

 

Dolegliwości kręgosłupa w trakcie lub po ciąży?

Ból pleców w czasie lub po ciąży jest częstym problemem. Dolegliwości pleców zwykle pojawiają się po długim siedzeniu, staniu lub chodzeniu, ale także podczas porannego wstawania lub przewracania się podczas snu. Ból często promieniuje od dolnej części pleców do pośladków, nóg i kości łonowej. Często jest traktowany jako „zwykły” ból pleców, ale przeważnie jest efektem niestabilności miednicy. Jeśli cierpisz na te powikłania, z pewnością możemy polecić wizytę u fizjoterapeuty lub lekarza. Specjalista ustali, czy dolegliwości pochodzą od pleców, czy od miednicy, i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Jednym z rozwiązań jest zapewnienie plecom i miednicy wsparcia oraz stabilności, których potrzebują podczas dużego wysiłku. I tutaj właśnie wkracza Podobrace. Ponieważ Podobrace oferuje najlepsze gorsety ortopedyczne i stabilizatory miednicy. Są one używane z dużym powodzeniem od lat i zapewnią Twoim plecom i miednicy maksymalne wsparcie, stabilność i ochronę, eliminując dolegliwości.  

 

- Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć najlepsze stabilizatory miednicy.

 

 

Sposób na dolegliwości pleców.

Od ponad 30 lat nasze gabinety specjalizują się w leczeniu, zapobieganiu lub łagodzeniu dolegliwości pleców i miednicy. W jaki sposób? Wykorzystując najlepsze i najskuteczniejsze metody leczenia oraz najlepsze dostępne gorsety ortopedyczne, dobrane z najwyższą starannością spośród szerokiej gamy ofert. Przez lata wszystkie nasze produkty były intensywnie testowane przez wielu profesjonalnych sportowców w naszych przychodniach fizjoterapii/terapii manualnej/podoposturalnej i podologii sportowej, a dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i wiedzy z różnych perspektyw medycznych możemy zagwarantować optymalną jakość i efekt wszystkich naszych produktów.    

Nawigacja Strona główna Szukaj Koszyk